sobota 4. května 2013

Po propršeném dopoledni......,které jsme stejně strávily s Klárkou na baletním tréninku (no jo, zase se blíží soutěž), se nakonec vyklubalo docela příjemné odpoledne. Zpočátku jsme nevěděla, kam vyrazit. Počasí se tvářilo tak nějak všelijak, tak jsme nechtěla, abychom byli dokázáni jen na venkovní prostory. Vybrali jsme proto nakonec intraktivní výstavu Vikýře Play, která se koná v Malostranské besedě.Děti (a nejen ony) měly možnost si vyzkoušet a procvičit  všechny své smysly,  vyloudit zvuky na roztodivných hudebních nástrojích i jen tak si zařádit. A to vše v úžasných půdních prostorách Malostanské besedy. Prostorami a výhledy z oken jsme se já osobně bavila víc než samotnými exponáty.


Než jsem si výstavy prošly, počasí se definitivně rozhodlo, že bude krásně a proto naše kroky vedly nejdříve do Valdštejnské zahrady.

Místní pávi jsou snad cvičení k pózování, před turisty s foťáky své ocasy předváděli více než ochotně.
Protože nás nohy nebolely, vydaly jsme se ještě na Staroměstské náměstí, kde jsme zcela vyjímečně stihli i orloj. Většinou totiž se nám vždy podaří dorazit tak 10 min po celé hodině, tentokrát to vyšlo krásně.


Jen jsem zjistila, že si musím oprášit své znalosti apoštolů. Při dotazech dětí kdo jej kdo jsem si občas úplně jistá nebyla. Ostuda, já vím!