sobota 9. srpna 2014

Liberec


Miluju Liberec. Nevím vlastně proč. Nemám nějaký racionální důvod, žádná pouta mě k němu neváží. Ale když je příležitost, ráda tam vyrazím. Letos jsem sice plánovala nějaký dlouhodobější pobyt, to ale nevyšlo. Tak alespoň na jeden den. Prvním cílem byla ZOO

Vždycky jsme tvrdila, že je lepší než pražská, taková útulná. Nebyla jsem tu asi 5 let a musím asi trochu svůj názor přehodnotit. Nějak mě ta naše pražská ZOO rozmazlila. Najednou se mi zdají výběhy pro zvířata velmi malé, zrzavé mříže na mě působí depresivně. Je mi jasné, že všechno je o penězích a liberecká ZOO by potřebovala pořádnou finanční injekci, aby se zmodernizovala. Ale i tak mi tu bylo moc dobře. Oproti Praze je zde podstatně méně lidí a vše je takové poklidnější.A potom hurá o kousíček dál do botanické zahrady. Taky jsme se pokochali jak skleníky, tak i venkovním areálem.
Vybrat jen pár fotek je pro mě nadlidský úkol. Nejvíc jsem se samozřejmě "vyřádila" u kaktusů, sukulentů a orchidejí. Ty sem ale záměrně nedávám, abyste viděli, že se kochám i ostatními květinami :-).

14 komentářů:

 1. Tak v Liberci jsem nebyla už víc jak pět let:-))) Ale podle fotek to tam mají pěkné ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono se to, Ajko, vůbec nezměnilo. Já tam dost jezdila tak před 10 lety a je to beze změny.

   Vymazat
 2. Koukám, že taky výletujete :-) I když vy tedy častěji, já jsem si musela počkat na dovolenou. V Liberci v Zoo jsme byli před dvěma roky a musím říct, že mi přišla taková smutná. Na to, jak jsou hrdí na své bílé tygry, tak by mohli mít větší a lepší výběh a naproti nim byli tučňáci, kteří měli tak málo vody, že když plavali, tak si v podstatě dřeli bříška o dno. A pak stáli u skla jak malí žebráčci... To si asi budu pamatovat pořád... Asi je to nejvíc o penězích, ale tak určitě by se našli nějací sponzoři z velkých firem. Tak snad až se tam zase dostaneme, tak to tam bude vypadat lépe.
  Zítra se chystáme do Plzně do ZOO, tak jsem zvědavá. Tam jsme ještě nebyli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plzeň je fajn, ale koukala jsem, že jste kvůli počasí změnili plány. Tak se snad zase vyčasí a vyrazíte.

   Vymazat
 3. A ještě to bylo v té době, jak jim umřela ta jedna slonice a ta druhá tam ležela a smutnila a vlastně se čekalo, až umře taky :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak se mi dřív ZOO líbila, tak tentokrát na mě působila fakt depresivně, smutně.

   Vymazat
 4. Ali, zase tak blízko :) Hlavně, že jste si to užili.

  OdpovědětVymazat
 5. Tedy mně by víc tak vydařených fotek vůbec nevadilo:)
  Liberecká zoo nám vlastně schází - ještě jsme tam nebyli. Ani v botanické.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Botanická je naprosto úžasná, hlavně skleníky! Ty jsou dokonalé. Kam se hrabe Fata Morgana!!!

   Vymazat
 6. Aha, chtěla jsem říct, že to tam mám moc ráda...ale nebyla jsem tam už nejmíň 5 let... Mříže se v ZOO už prostě nenosí a je to dobře.
  Moc zdravím Ali, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě že se tam, Helenko, zastavil čas. Přijde mi, že vůbec nesledují trendy dnešních ZOO. Ale asi to opravdu je hlavně o penězích.

   Vymazat
 7. V Liberci v zoo jsem byla naposledy asi před patnácti lety, tehdy mě dostal šimpanz, který seděl v kleci a kouřil. Nevím,zda to byl opravdový závislák či zda mu nějaký rádoby vtipálek cigáro podstrčil, ale on bafal jako zkušený kuřák:-). Tak to mi utkvělo. Ale jinak si myslím, že zoo je v Praze prostě nejlepší.
  Fotky ale máte nejlepší Vy:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také si říkám, že jsem Prahou rozmlsaná a pak mi není nic dobré :-).
   Moc děkuji za pochvalu fotek. Kdybyste viděla, jakým veteránem to fotím, asi byste se pobavila!

   Vymazat

Moc děkuji za milá slova a těším se na další návštěvu!