čtvrtek 21. května 2015

Pro Pavla... :-)

Arcturus


Purple Cloud

Optimara Millennia

Bubble Gum Charm

V komentářích k minulému příspěvku mě Pavel vybídl, abych předvedla své fialky. Činím tak ráda. Tohle jsou moje fešandy, které právě kvetou. Jsou to všechno bezejmenné fialky, které jsem posbírala cestu životem, tu lísteček od kamarádky, tu výprodej v nějakém supermarketu. Ještě mám jednu bílou chudinku, s kterou musím něco urychleně provést, nebo o ní přijdu. Je to veteránka, dostala jsem jí od kolegyně v práci, když jsem se stěhovala do nového bytu. To je tedy před zhruba 15 lety. Na chudince je věk už znát. Načetla jsem, jak fialky zmlazovat, tak na ní budu experimentovat. Od všech fialek na fotkách mám dostatek lístečků, kdyby třeba byl nějaký zájemce. Některé budu muset přesadit a rozsadit, protože už vytvořily druhou rostlinu, ty budou také k dispozici, stačí napsat :-)
Edit: s pomocí šikovných pěstitelek z jedné skupiny na FB se mi podařilo zjistit názvy některých rostlinek, přidala jsem je do popisku.

A nově mám malou školku - 9 lístečků a 3 malé rostlinky. To jsou už fialky, které jsem si objednala od pěstitelů a u kterých tedy znám odrůdu. Jsem zvědavá, jestli se jim bude u mě dařit.