neděle 27. července 2014

Léto s Robinem Hoodem na zámku Loučeň


Na dnešní den jsme si naplánovali odpočinkový pobyt doma. Navíc práce na mě i na manžela volala, ba přímo řvala. Ale ráno se nám do ničeho nechtělo,děti vyzvídaly, kam že se jede na výlet dnes. Přemýšleli jsem, kde bude ve vedru příjemně a vzpomněli jsme si na zámek Loučeň a jeho obrovskou zahradu s labyrinty. Tam jsme již před dvěma lety horký den velmi příjemně. Navíc jsme zjistili, že zde probíhá Léto s Robinem Hoodem a bylo rozhodnuto. Program jsme měli tak nabitý, že jsme tentokrát prohlídku zámku vypustili. Viděli jsme vystoupení šermířské skupiny..


... děti v rámci soutěží střílely z luku ...


 ... bojovaly v rytířských soubojích...


... házely na cíl. Je pravda, že většina soutěží byla spíše pro malé děti, věkově maximálně pro Davida, ale on by sám nikam nešel a tak Klárka statečně všechna stanoviště obcházela s ním.


Od naší poslední návštěvy přibylo v parku nové lanové centrum, museli jsme ho tedy vyzkoušet.Měli jsme také možnost vidět práci sokolníků a děti si mohly vybraného dravce na chvíli podržet na rukavici. David tedy toužil po orlovi, ale toho mu paní sokolnice nepůjčila, byli kluci téměř stejně velcí :-)

Na a samozřejmě labyrinty, tam jsme se vyřádili všichni.

Labyrint buxusový


Labyrint travnatý

Palisádový labyrint

Minotaurus

Pískovcový labyrint

Původně jsem výlet plánovali jako takový kratší, s tím, že přijedeme brzy domů  a budeme alespoň chvíli pracovat. Ale nakonec jsem byla ráda, že zámecký park v 18:30 zavírají, jinak tam snad pobíháme do rána.

6 komentářů:

 1. Ali, parádně si výletujete... Hrubou Skálu, Valdštejn - tam to mám moc ráda!
  Příjemný večer přeji, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já právě taky, Helenko. Jsem ráda, že jsem se tam po čase zase byla podívat.
   Hezký den i Tobě!

   Vymazat
 2. Pááni Ali, to jste se měli supr:-))

  OdpovědětVymazat
 3. Labyrinty vypadají úžasně! Nikdy jsem tam nebyla a jak jsem se teď dívala na mapu, tak vlakové spojení špatné..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Labyrinty jsou opravdu moc fajn. Zabaví se i dospělí. Škoda, že jsi odkázaná na vlak. My o víkendu využíváme přítomnost tatínka a objíždíme autem.

   Vymazat

Moc děkuji za milá slova a těším se na další návštěvu!