neděle 12. listopadu 2017

Holky v divadle
Nějak ten čas letí rychleji než si uvědomuji. Téměř dva týdny utekly dříve než jsem se stačila nadechnout. Poslední dny jsou více než hektické. Změnila jsem práci, musím si zvyknout na nový rytmus. Abych to neměla úplně jednoduché a nudné, David se rozhodl, že chodí do školy už dlouho a angína je to přesně to, co teď potřebujeme. A proč si pro onemocnění nevybrat přesně ten den, kdy jde mamka poprvé do nové práce. Potoky slz, horečka a naříkání, jak ho bolí v krku, to je přesně to, co mamka ke správnému vykročení ráno potřebuje.
Po dlouhé, opravdu dlouhé době jsme o víkendu vyrazily na dámskou jízdu do divadla. Nedovedete si představit, jak moc jsem se těšila. Ani ne tak kvůli programu, spíš proto, že na chvíli radikálně změním prostředí a úplně vypnu. Teprve v divadle jsem si opravdu uvědomila, jak moc mi to chybělo. Pořádně se natěšit, vyčistit hlavu, hezky se obléknout....
A co jsme viděly? Nové baletní přestavení Timeless v Národním divadle. Je to komponované představení. První část je klasická, nebo spíše neoklasická. Balanchinova Serenáda na hudbu P.I.Čajkovského. Je to sázka na jistou, musí se líbit snad každému. Druhá část Separate Knots je choreografie, kterou vytvořil izraelský choreograf Emanuel Gat pro soubor ND na hudbu F.Chopina. Je - alespoň pro mě - divná. Tančí to vždy dva lidé, my jsme viděly pánské obsazení. Ale vím, že je i dámské a také smíšený pár. Nějak jsem si na to stále neuzavřela svůj pohled. Maminka prohlásila, že je to hnusné. To mi přijde dost tvrdé odsouzení. Ale úplně pozitivní pocity jsem z toho neměla a asi bych už to podruhé vidět nemusela. Závěrečná část je  Stravinského Svěcení jara v choreografii Glena Tetleyho. Choreografie zajímavá, pro tanečníky nesmírně technicky i fyzicky náročná. Mě osobně neuvěřitelně rušila hudba. Přiznám se, že Stravinský je pro mě nestravitelný. Byla jsem ze skladby neuvěřitelně unavená, už jsem se těšila, až hudba skončí. Večer to by rozhodně zajímavý. I když ne všechno bylo můj šálek kávy, jsme ráda, že jsem vyrazily. Doufám, že na další divadelní výlet nebudu muset čekat tak dlouho.

2 komentáře:

  1. Dneska vyrážíme na tohle představení, moc se těším (moje roční dávka baletu :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Doufám, že jsi si večer užila. Když tak dej vědět, jak se ti představení líbílo.

      Vymazat

Moc děkuji za milá slova a těším se na další návštěvu!