Závěr divadelní sezony patřil baletu, dnešnímu představení Who cares?. Představení je složeno ze dvou částí - Brahms-Schoenberg Quartet a Gershwinovo Who cares?, vše v úžasné choreografii Georgerge Balanchina. . Je to balet plný energie, elegance a lehkosti, který si člověk užívá od první do poslední minuty. Skvělé výkony tanečníků, krásná hudba George Gershwina a výborná Balanchinova choreografie do sebe perfektně zapadají. Celé představení působí svěže, hravě a zároveň velmi precizně.
První část působí jako pocta víděňské eleganci - noblesní, kultivovaná. Vše podtrhují úžasné kostýmy Karla Lagerfelda, které jsou zapůjčené z Pařížské opery. Z těch jsem byla opravdu nadšená.
Druhá část je naopak poctou NewYorku, jeho energie, optimismu, jazzu a amerického ducha. Choreografie připomíná ruch velkoměsta a zlatou éru broadwayských muzikálů i filmů s Fredem Astairem a Ginger Rogers.
Všem, kdo mají balet rádi, určitě představení doporučuji.
Povinné selfíčko do sbírky. Jen tedy bohužel vypadám jak ovarové prasátko, vedro bylo k neudýchání.



Žádné komentáře:
Okomentovat
Moc děkuji za milá slova a těším se na další návštěvu!