neděle 18. února 2018

Robert Bryndza - Noční lov


Anotace z DK:
Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené.
O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika
 společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří.
Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem?
Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji
..


Pro mě již druhá knížka tohoto britského autora žijícího částečně na Slovensku. Dalo by se říct - sázka na jistotu. Věděla jsem, co mě čeká. Příjemně napínavá detektivka, čtivá, se svižným dějem,  i když trochu předvídatelná. Trošku mě mrzí, že se zde opakuje stejné schéma jako v knize první, kdy je inspektorka odvolána od případu a dále vyšetřuje na vlastní pěst. Mám v knihovně rezervaci na třetí knížku, jsme zvědavá, jestli zůstane schéma zachováno.  

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuji za milá slova a těším se na další návštěvu!