středa 24. května 2017

Botanické zahrady

Minulý týden se mi podařilo navštívit dvě pražské botanické zahrady. V průběhu týdne jsem měla pracovní pochůzky poblíž té trojské. Vybyla chvilka - výstavu afrických fialek ve Fata Morganě jsem si přeci nemohla nechat ujít. Obzvláště když ještě trvá výstava motýlů - takové 2v1 - kdo by odolal. Asi jsem odolat měla. Zklamání bylo obrovské. Na spočítání motýlů by mě hravě prsty na rukou stačily. A ještě to byly takových chudáčci odrbaní, vůbec se to nedalo srovnat s naší dubnovou návštěvou. Není mi jasné, jaké exponáty zůstanou do konce května, kdy má výstava končit.

Věřila jsem, že si spravím chuť na fialkách. Ale i tady jsem byla nemile překvapena. Jednak jich bylo docela málo a hlavně nebyly v dobré kondici. Neumím posoudit, nakolik jsou to vzácné exponáty, natolik se ve fialkách nevyznám, ale většina květů byla zahnědlá, rostlinky olámané. Je mi jasné, že dost toho mají na svědomí bezohlední návštěvníci, kteří si chtějí odnést z výstavy nějaký suvenýr. 
Vyfotila jsem jen pár nejhezčích kousků, spíše jen jako typy, oč bych mohla svou sbírku rozšířit. 
Protože jsem skleník prošla dříve než jsem předpokládala, zašla jsem ještě na skok do exteriérů. A tady jsem si tedy užívala. Právě vrcholily přípravy na výstavu bonsají v Japonské zahradě. To jsem hned nevěděla, kam s očima. Opravdu nádherné kousky. Pěstování bonsají mě jako holku lákalo, ale asi bych na to neměla tu trpělivost. Tak se jen kochám jinde. U exponátů byly cedulky s názvy a jmény pěstitelů. Škoda, že nebyl také uveden věk stromků. Myslím, že to byly vesměs hodně letité kousky a tato informace by mě docela potěšila.
V neděli jsme vyrazili celá rodina na výstavu sukuletních krajinek Na Slupi. To máme rádi všichni, výstava nezklamala. I když hodně exponátů bylo stejných jako loňský rok. Ale to se dá čekat, že sukulenty za rok žádné převratné kotrmelce neudělají.
A udělala jsem si radost,tohle jsou naše nové přírůstky. Stále mám co doplňovat po loňském nájezdu lupičů :-)

2 komentáře:

 1. Krásné fotky!
  Ali, měj příjemný víkend, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, děkuju, krásné rostlinky se fotí samy :-)
   Krásnou slunečnou neděli.

   Vymazat

Moc děkuji za milá slova a těším se na další návštěvu!