pondělí 22. června 2015

Sportující fialka a jiné radosti


Vykvetla mi první ze "značkových" fialek - playful spectrum. Psala jsem pěstitelce, od které jsem lísteček kupovala, kde je problém, proč fialka vypadá úplně jinak, než by měla. Vysvětlila mi, že sportuje :-). To je stav, kdy fialka kvete jinak, než by podle standardu měla. Prostě geny se přeskupily nějak jinak než by měly. Na internetu jsme si našla, že to není stav nijak ojedinělý. Ještě prý tedy mám vydržet 3 kvetení, kdy má na nestandardní květy nárok. Teprve pak jí mám vyhodit, když je to sport. Mě se ale líbí i tak, barvička je krásně jemná. Zbavovat se jí rozhodně nehodlám. Jen prostě ale nemůžu mít nic podle "tabulek".

Jinak nám týden utekl jako voda. Ve znamení Davidovi choroby, Klárčina zakončování školního roku a ostatních všednodenností. V sobotu byla Klára pozvaná na oslavu narozenin, kterou pořádala její kamarádka z baletu. Jako dárek jí ušila náramek. Prý měl velký úspěch, líbil se všem. Vrátila se s pozváními na další narozeninové oslavy, když prý nosí tak povedené dárky.Aby vyrazila na "mejdan" v novém, ušila pro sebe střapaté náušnice v letních barvičkách.


V neděli jsme vyrazily s maminkou a Klárou do Státní opery na Dance gala. Šlo o komponované představení uvedené u příležitosti uvedení nového šéfa baletu ND Filipa Barankiewicze do funkce. Představili se zde hvězdy zahraničních  souborů (převážně souboru ze Stuttgartu, odkud nový pan šéf přichází) i naši umělci. Představení hodnotit příliš nechci. Šlo o pestrobarevnou směsici od čisté bílé klasiky až po choreografie ultramoderní. Z některých kousků jsem byla unesena, některé mě neoslovily. Co mě ale velmi zaujalo byl fakt, že nový pan šéf se své funkce plně zhostí až v sezoně 2017/18. Do té doby bude šéfem stínovým a bude postupně od současného šéfa Petra Zusky funkci přebírat. Podotýkám, že jmenován byl v prosinci 2014. Tak mám pocit, že řídit balet ND musí být úkol mimořádného strategického významu, když předání funkce trvá dva a půl roku. Nějak tomu nerozumím.